Brovarnia
Najlepsze Piwo w Polsce
Brovarnia Gdańsk to najstarszy działający gdański browar.
Dlaczego nasze piwa są tak dobre?
Nasze piwo jest wysoko notowane i wielokrotnie nagradzane podczas
Konkursu piw rzemieślniczych
Do produkcji naszych piw używamy odpowiednio przygotowanej wody, jakościowych słodów z najlepszych słodowni europejskich, najciekawszych odmian chmielu od zaufanych producentów zarówno z Polski jak i zagranicy, oraz odpowiednio wyselekcjonowanych szczepów drożdży.
W nasze piwa wkładamy całą swoją wiedzę oraz pasję począwszy od kompozycji receptury, aż do uzyskania finalnego produktu.
Atuty naszego browaru
Słód
Słód do naszego browaru dostarczają jedne z najlepszych słodowni w Europie: Bestmalz i Weyermann.
Chmiel
Używamy chmielu z najświeższych zbiorów od sprawdzonych producentów polskich (Polish Hops) i amerykańskich (Yakima Chief Hops)
Woda
Nasze piwa powstają na bazie wody odpowiednio dostosowanej do wymagań konkretnego stylu piwa.
Drożdże
W procesie wykorzystujemy fermentację otwartą - bezciśnieniową, która stwarza drożdżom idealne warunki do pracy.
Laboratorium
Nasze piwa warzone są przez piwowarów-rzemieślników z wiedzą i pasją do tworzenia piwa, oraz chęcią ciągłego rozwijania swoich umiejętności i stałego podnoszenia jakości swoich produktów.
Sprzęt
Producentem sprzętu, dzięki któremu warzymy nasze piwa jest renomowana niemiecka firma z Bambergu - Kaspar Schulz.
Jak tworzymy nasze piwa?
« Nasz browar wykorzystuje klasyczną indywidualną technologię piwa, biorąc pod uwagę pragnienia naszych konsumentów »
1.
Śrutowanie
Po ustaleniu gatunku i receptury piwa, które chcemy uwarzyć, przygotowujemy słód, który uprzednio należy ześrutować (zmielić), aby ułatwić wodzie dostęp do wnętrza ziarna.
2.
Warzenie
Proces przygotowania brzeczki piwnej – słodko-gorzkiego wyciągu ze słodu i chmielu, który następnie podawany jest procesowi fermentacji. Dzieli się na 4 podstawowe etapy: zacieranie , filtracja zacieru , warzenie, chłodzenie brzeczki.
3.
Fermentacja i leżakowanie
Proces „przemiany” brzeczki w piwo. Dzięki pracy drożdży cukier zawarty w brzeczce zmienia się w alkohol, powstaje także dwutlenek węgla oraz inne związki aromatyczno-smakowe. Następnie w procesie leżakowania piwo w sposób naturalny nasyca się dwutlenkiem węgla, po czy „odpoczywa”, leżakuje, dojrzewa.
4.
Degustacja
Ostatni etap, najprzyjemniejszy etap procesu, w którym sprawdzamy czy piwo spełnia założone przez nas warunki i czy jest już gotowe, by zaprezentować je naszym gościom.
Ostatnie opinie
Odkryj nasze piwa
Nasza piwna oferta dzieli się na trzy główne segmenty:
Nasze flagowe piwo – Złoto Brovarni (Pils), dostępne stale, przez cały rok.
Piwa sezonowe – pojawiają się cyklicznie w stałym corocznym rytmie.
Piwa specjalne – piwne nowości, eksperymenty tworzone nierzadko tylko jeden raz.
Pszeniczne
12% Ekstr., 5% alk. obj. Sezonowe piwo w stylu Hefeweizen, dostępne przez całe lato. Lekkie, orzeźwiające z nutami goździków i bananów z lekko kwaskowym finiszem. Z uwagi na swój świeży charakter piwo nie jest dostępne w sprzedaży butelkowej!
Złoto Brovarni
12% Ekstr., 4,7% alk. obj. Flagowe piwo jasne w stylu Pils, dostępne cały rok, uwarzone przy użyciu polskich odmian chmieli: Iunga, Sybilla, Lubelski, Marynka. Rześkie, lekkie, mocno nachmielone z wyrazistą goryczką, ale też przyjemną bazą słodową.
Oktoberfest Beer
Piwo specjalne warzone dla uczczenia święta Oktoberfest, dostępne w okresie wrzesień-październik. Co roku oferujemy z tej okazji inne piwo, najczęściej wywodzące się z tradycji piwowarstwa niemieckiego – daj się zaskoczyć naszym piwowarom!
Sunset Ale
Starogdańskie Ciemne
Sezonowe piwo ciemne dostępne w okresie jesienno-zimowym. Gładkie, lekkie w odbiorze, a zarazem intensywne smakowo w stronę czekolady, ciemnego pieczywa, kawy.
Skontaktuj się z nami
Dokonanie rezerwacji w weekend wyłącznie telefonicznie
Weekend reservations only by phone